fbpx

FAQ – Powłoka ceramiczna

Czym jest powłoka ceramiczna?

Jest to permanentna ochrona lakieru izolująca go od czynników zewnętrznych o trwałości kilku lat. Sam produkt jest pod postacią płynnego kwarcu, który nakłada się na lakier i na inne zabezpieczane powierzchnie. Dzięki głównemu składnikowi SiO2, popularnie zwaną ceramikę, cechuje twardość oraz odporność na czynniki mechaniczne, chemiczne oraz cechy hydrofobowe (powłoka odpycha kropelki wody ułatwiając im spływanie z karoserii).

Czy ceramika wymaga serwisu?

Każdy klient decydujący się na zabezpieczenie swojego auta ceramiczną ochroną lakieru jest informowany o konieczności serwisu mniej więcej raz na pół roku. Jest to niezbędna czynność przy prawidłowym funkcjonowaniu ceramiki na lakierze przez kilka lat. Auto jest dokładnie myte, oczyszczane, przechodzi dekontaminację oraz nakładana jest warstwa serwisowego, dedykowanego preparatu na bazie SiO2. Koszt takiej operacji zaczyna się od 450zł.

Lakier mojego auta jest zadbany albo mam nowe auto. Czy musimy polerować?

Kluczem do sukcesu jest przygotowanie lakieru do aplikacji ceramiki aby to uczynić niezbędna jest korekta lakieru.
Wstępem do korekty lakieru jest dokładne mycie detailingowe, oczyszczanie i dekontaminacja lakieru. Dzięki polerowaniu pozbywamy się mikro rys na np. nowym samochodzie albo przy kilku etapowej korekcie walczymy z głębokimi rysami oraz błędami lakierniczymi przy starszych autach. W obszarze estetyki nawet fabrycznie nowy lakier zyskuje jeszcze na głębi i szklistości.
Każdy lakier wymaga „obróbki” aby zamknąć mikro pory i żeby nabrał maksymalnej gładkości co ma spory wpływ na efekt hydrofobowy ceramiki. Do aplikacji ceramiki zabezpieczana powierzchnia musi być idealnie sterylna i odtłuszczona.
Zawsze pytajcie o cenę całej usługi a nie tylko aplikacji produktu. Przygotowanie z korektą lakieru to często ponad 50% kosztu operacji.

 Czy, czym i jak myć samochód z ceramiką?

Czy myjemy? Oczywiście że tak. Omijamy szerokim łukiem myjnie automatyczne ze szczotkami, jest to generalna zasada co do utrzymania każdego pojazdu w stanie należytym. Zaleca się jak najczęstsze mycie ręczne. Do takiego mycia praktycznie nada się każda chemia z branży detailerskiej dostępna na rynku. Jeśli nie mamy warunków albo czasu do mycia auta to warto to powierzyć sprawdzonej firmie.
Jeśli jesteś z Gdańska Sopotu, Gdyni czy okolic Trójmiasta to nie ma kłopotu aby zadzwonić i umówić się na zwykłe mycie i pielęgnację Waszego pojazdu.

Czy można aplikować ceramikę na inne elementy oprócz samego lakieru?

Odpowiedz brzmi, tak! Dawno przyjąłem zasadę że w standardzie usługi aplikacji powłoki ceramicznej aplikuję ją również na elementy plastikowe zewnętrzne takie jak, plastikowe listwy, doły zderzaków, relingi, podszybia, etc. Jak ceramika działa na plastiki? Wbrew obiegowej opinii nie powoduje błyszczenia się, materiał pozostaje matowy natomiast nabiera koloru i sznytu. Poszarzałe elementy odzyskają dawną czarną barwę.

Gdzie to wszytko zrobić?

Gdańsk, Trakt św Wojciecha 473, kilkanaście metrów od znanej w całym Trójmieście wulkanizacji Tujko.

Podziel się swoją opinią

Call Now Button