fbpx

Zabezpiecz samochód na zimę – powłoka ceramiczna

Wśród części klientów panuje przesąd że aplikację powłoki ceramicznej należy odłożyć „na wiosnę”. Czy ta opinia jest czymś poparta?

Zima to zdecydowanie najcięższa pora roku dla naszych samochodów, potrafi wystawić pojazdy na wiele mechanicznych usterek jak i na zniszczenie lakieru czy elementów plastikowych. Jak mawia stare powiedzenie, każda przygoda zostawia ślad na Twoim aucie. Warunki zimowe, sól, wilgoć, piach na drodze potrafią zdewastować lakier jak nie uszkodzić go nieodwracalnie. Koszty polerowania rosną a błysk lakieru blednie.

Powłoka ceramiczna to permanentna ochrona, izoluje od warunków zewnętrznych pokrytą powierzchnię chroniąc przed solą, wilgocią i promieniami UV.  Efekt hydrofobowy, jaki zapewnia wyjątkowo gładka powierzchnia powoduje odpychanie wody oraz wszelkich zanieczyszczeń. Utrzymanie w czystości nadwozia staje się banalnie proste. Twardość produktu w skali ołówkowej to 9H co skutecznie ogranicza rysowanie się lakieru a stan wizualny pojazdu ma też wpływ na jego wartość.

Prawidłowo przeprowadzona aplikacja powłoki ceramicznej utrwala efekt nawet do kilku lat, dlatego nie ma znaczenia czy przeprowadzimy tą operację jesienią czy wiosną, Wasze auto będzie lśnić oraz będzie je można łatwo utrzymać w czystości. Ma natomiast znaczenie to czy pojazd będzie przygotowany do najbliższej zimy. Nie warto czekać aż karoseria straci połysk ponieważ przywrócenie jej do idealnego stanu będzie trudniejsze. Działajmy w myśl zasady, im szybciej tym lepiej.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania możesz się śmiało ze mną skontaktować i uzyskać dokładniejsze informacje, to nic nie kosztuje a rozwieje wiele wątpliwości.

Zapraszam!

Podziel się swoją opinią

Call Now Button